WLD-TEC Flame 100 Düğme fonksiyonlu alev güvenlik brülörü


WLD-TEC Flame 100 Düğme fonksiyonlu alev güvenlik brülörü

Türkiye de tek İGDAŞ onaylı Wld-Tec Flame 100 Düğme fonksiyonlu alev güvenlik brülörü laboratuvardaki tüm alev bağlantılı uygulamalar için idealdir. 15 mm hassas alev diş macunlarının kademeli olarak ısıtılmasına ve mikrobiyolojik araçların güvenli bir şekilde sterilize edilmesine olanak tanır. Alev boyutu ve yoğunluğu sonsuza kadar ayarlanabilir.

Kolay Kullanım

Güvenliği Bunsen brülörü Flame 100, bir düğmeye basarak hemen harekete geçer. İsteğe bağlı olarak Flame 100 bir ayak pedalı veya bir harici kızılötesi hareket sensörü ile de çalıştırılabilir. Flame 100, sabit doğal gaz ve propan/bütan gazı kaynakları ile gaz kartuşları veya gaz silindirleri için uygundur. Çok sayıda adaptör sistemi isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Güvenilir Emniyetli

Kanıtlanmış Emniyet Kontrol Sistemi (SCS) de Flame 100'e dahil edilmiştir. Potansiyel tüm tehlikeler sürekli izlenmekte ve gerekirse koruyucu tedbirler, gaz beslemesinin kapatılması gibi etkinleştirilmektedir. Ek olarak ateşleme ve alev kontrol fonksiyonuna ve aşırı ısınma korumasına karşı emniyet paketi de sürekli brülör kafası kontrolü BHC'ye sahiptir. BHC, şüphesiz brülör kafasının sıvı veya katı maddelerle tıkanmasını tanımlıyor. Geleneksel "Bunsen" brülör ile karşılaştırıldığında, "SCS" güvenlik standardına sahip Flame 100, gaz sızıntısı veya patlama riskini ortadan kaldırır.

Verimli

Flame 100 herhangi bir laboratuvar çalışması için ekonomiktir, böylece hem bütçeniz hem de çevre için tasarruf sağlanır. Geleneksel Bunsen brülörleri ile karşılaştırıldığında gaz tüketimi minimuma indirilir, çünkü alev sadece gerçekten gerekli olduğunda yakar!

Kompakt ve Sağlam

Gövde ve brülör borusu paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çıkarılabilir brülör borusu temizlemeyi kolaylaştırır ve küçük ayak baskısı herhangi bir laboratuvar tezgahı için bir avantajdır.